skip to Main Content

Šaltinis. www.vz.lt

Neteisėtai išduotu statybos leidimą pripažinusi Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) šį klausimą išsprendė taikos sutarties keliu – daugiabučių kvartalas gali būti toliau plėtojamas.

Šią sutartį dar turi patvirtinti teismas. Iki tol plėtotojas sako norintis susilaikyti nuo komentarų.

Spalio pradžioje Statybos inspekcija konstatavo, kad leidimas statyti daugiabučius Vilniuje, Siesikų g. 14, miesto savivaldybės buvo išduotas neteisėtai. Tuomet inspektoriai teigė sprendžiantys, ar kreiptis į teismą dėl statybos leidimo panaikinimo.

Nustačiusi, kad statybos leidimas išduotas neteisėtai, inspekcija darbų sklype nestabdė. Institucijos teigimu, statybos leidimas buvo neteisėtas, nes beveik 400 butų kvartalas plėtojamas teritorijoje, kuri pagal vieną iš Vilniaus bendro plano brėžinių patenka „Neries pakrančių, pašlaičių ir paslėnių pagrindinėje miesto dalyje“ zoną, kurioje draudžiama didinti užstatymo intensyvumą.

Leidimą projektui išdavusi savivaldybė tuomet aiškino, kad keli bendro plano brėžiniai prieštarauja vienas kitam. Ši kolizija buvo pastebėta anksčiau, ir savivaldybės taryba nutarė, kad tokiais atvejais reikėtų vadovautis pagrindiniu brėžiniu. Pagal jį „Realco“ plėtojamas projektas patenka į intensyvaus užstatymo gyvenamąją teritoriją.

„Taikos sutartyje nurodyta, kad ginčas tarp šalių kilo dėl Vilniaus bendro plano sprendinių vidinės prieštaros, kurią, sudarydama taikos sutartį, pripažino ir sostinės savivaldybės administracija. Savivaldybė patvirtino, kad sprendinių vidinė prieštara nustatyta dar 2012 m. atliekant Vilniaus bendrojo plano sprendinių įgyvendinimo stebėseną.  Sudarydamos taikos sutartį šalys sutarė, kad šiuo atveju sklypui taikytini Vilniaus bendrojo plano pagrindiniame brėžinyje nustatyti funkcinės zonos privalomi teritorijos reglamentai“, – rašoma inspekcijos pranešime.

Koncernui „Icor“ priklausanti „Realco“ į „Žvėryno panoramos“ daugiabučių projektą Šeškinėje investuoja 24 mln. Eur. Pirmojo etapo metu planuojama pastatyti keturis A energinės klasės 4–9 aukštų namus, arba daugiau nei 200 butų. Statybą norima baigti 2020 pirmąjį ketvirtį. Vėliau žadama imtis antrojo etapo ir pastatyti dar beveik 200 butų.

Plačiau: https://www.vz.lt/nekilnojamasis-turtas-statyba/2018/12/05/statybos-inspekcijair-realco-bando-susitaikyti-del-daugiabuciu-vilniaus-seskineje#ixzz5Yt4ZLETG