skip to Main Content

Šaltinis www.alfa.lt
Paskelbta 2019-02-19

Lietuvoje veikiantys bankai šiek tiek griežtina skolinimo sąlygas ir šiemet numato nedidelį būstų kainų didėjimą – rodo naujausia Lietuvos banko apklausa. Bankų nuomone, jų teikiamų paskolų įmonėms ir namų ūkiams paklausa per 2018 m. trečiąjį ketvirtį šiek tiek padidėjo, o nedidelio namų ūkiams teikiamų paskolų paklausos augimo bankai tikisi ir artimiausiu metu.

Tiesa, į skolinimą jie žvelgia nuosaikiai: šiek tiek sugriežtino paskolų teikimo gyventojams ir verslui standartus, padaugėjo bankų, kurie ribojo skolinimą transporto ir nekilnojamojo turto įmonėms. Dauguma apklaustų bankų tikėjosi, kad ir naujos, ir senos statybos būsto kainos per ateinančius metus pakils iki 5 proc.

Sugriežtino skolinimąsi

Per 2018 m. trečiąjį ketvirtį Lietuvoje veikiantys bankai šiek tiek sugriežtino paskolų įmonėms ir namų ūkiams teikimo standartus. Kad griežtina paskolų tiek namų ūkiams, tiek įmonėms teikimo standartus, nurodė po du bankus, dalyvavusius apklausoje, o standartų švelninimo nenurodė nė vienas apklausos dalyvis.

visas straipsnis:

https://www.alfa.lt/straipsnis/50370775/nieko-gero-planuojantiems-naujus-namus-bankai-atsargiau-dalys-paskolas-bustu-kainos-siek-tiek-kils