skip to Main Content

Dalinuosi geru straipsniu apie naujų butų pardavimus vasario mėnesį. Straipsnis tik patvirtina mano nuomonę (prieštaraujančią kai kurių analitikų gąsdinimams apie naujų butų perviršį), kad naujų butų pasirinkimas mažėja. Pildydamas portalą www.naujibutai.lt pastebėjau, kad naujų projektų atsiranda labai mažai, o esamuose butų pasirinkimas likęs labai skurdus. (jeigu reikia konkretesnės konsultacijos, kreipkitės www.gerasNTbrokeris.lt)

Cituoju Delfi:

Vasario mėnuo buvo dosnus naujų butų rinkai  Vasario mėnesį Vilniuje iš viso nupirkti 305 nauji butai, tai yra 4 proc. daugiau nei 2017 m. vasarį, kai pirkėjai įsigijo 293 naujus butus. Lyginant vasario mėnesio naujų butų rinkos rezultatus su šių metų sausio mėnesio pardavimais, augimas dar didesnis – daugiau nei 36 proc. Vasaris jau rodo rinkos grįžimą į jai įprastas vėžes, kai kas mėnesį Vilniuje nuperkama apie 300 naujų butų“, – pranešime spaudai sako Arvydas Avulis, UAB „Hanner“ valdybos pirmininkas. Naujų butų sandėlis mažėjo Vasarį jau trečią mėnesį iš eilės naujų butų sandėlis mažėja. Dabar jis siekia 4319 butų, tai yra beveik 500 butų arba 10 proc. mažiau negu 2017 m. lapkritį, kai naujų butų sandėlyje buvo 4814 butų. Trumpėja ir prognozuojamas laikotarpis, reikalingas visiškai realizuoti susikaupusių butų sandėlį. Vasario mėnesio duomenimis išparduoti dabar pastatytus ir pardavinėjamus naujus butus reikėtų 14 mėnesių, praėjusių metų lapkritį šis rodiklis siekė 16 mėnesių. „Naujų butų pasiūla rinkoje mažėja dėl didelių biurokratinių kliūčių pradėti naujus nekilnojamojo turto projektus bei mažėjančio plėtotojų intereso investuoti į naujų gyvenamųjų namų statybą“, – sako A. Avulis. Naujų butų sandėlis sudaromas skaičiuojant statomus arba jau pastatytus daugiabučius, kuriuose jau šiandien pirkėjai gali rezervuoti butus. Populiariausi Vilniaus mikrorajonai – arčiau miesto centro Populiariausi Vilniaus mikrorajonai pagal vasarį parduotų butų skaičių yra Naujamiestis, Pilaitė bei Justiniškės. Naujakuriai dažniausiai rinkosi dviejų kambarių butus – toks buvo kas antras įsigytas būstas. Kas trečias pirkėjas rinkosi 3 kambarių butus. Trečdalio parduotų butų plotas siekė 50 – 59 kv. m, dar šiek tiek daugiau nei penktadalio nupirktų butų plotas siekė 40 – 49 kv. m. 60 proc. nupirktų butų priklausė žemesnės kainos segmentui Praėjusį mėnesį daugiau nei pusė visų nupirktų butų (60 proc.) priklauso žemesnės ir vidutinės kainos segmentui – kaina už kv. m yra iki 1700 eurų. Atitinkamai likusių 40 proc. vasarį parduotų butų kaina prasidėjo nuo 1700 eurų už kv. m ir daugiau.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/bustas/darni-pletra/vasario-menuo-buvo-dosnus-nauju-butu-rinkai.d?id=77303129#cxrecs_s