skip to Main Content

Šaltinis www.vz.lt

Šių metų trečiasis ketvirtis Vilniaus naujų butų rinkoje pasižymėjo jau seniai matytais skaičiais – panašūs pardavimai buvo fiksuoti tik rekordiniais 2016 m., teigia nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Eika“.

„Eikos“ skaičiavimais, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, naujų butų pardavimai išaugo 33%.

O lyginant šių metų sausį–rugsėjį su tuo pačiu laikotarpiu pernai, naujų butų pardavimai Vilniuje paaugo 1,5%, teigia bendrovė.

Ji skaičiuoja, kad didžiausias pirkėjų aktyvumas per trečiąjį metų ketvirtį užfiksuotas vidutinėje klasėje (560 parduotų butų), trečdaliu mažiau parduota ekonominės klasės būsto – 395 butai ir 239 parduoti prabangūs būstai.

„Per trečiąjį ketvirtį naujo būsto pasiūla išaugo 3% ir šiuo metu siekia 4.470 butų. Didžiausias laisvų butų kiekio augimas per ketvirtį užfiksuotas vidutinėje klasėje, kur laisvų butų padaugėjo 21%, iki 1.890 vnt. Ekonominės ir prestižinės klasės pasiūla atitinkamai augo 1%, iki 1.770 vnt. ir sumažėjo 4%, iki 810 vnt.“, – rašoma bendrovės pranešime.

Per liepą–rugsėjį pasiūla sostinėje buvo papildyta 1.565 naujais butais 17-oje projektų, iš kurių 10 nauji ir 7 tęsiami.

Kainos pokyčiams įtakos turėjo ir pardavimuose padidėjusi A+ energetinės klasės būsto dalis, kurio savikaina yra šiek tiek didesnė, teigia „Eika“.

Išaugo plėtotojų aktyvumas

Pasak Martyno Žibūdos, „Eikos“ plėtros vadovo, išaugęs pirkėjų aktyvumas lėmė, kad šiais metais parduotų būstų kiekis viršijo praėjusių metų trijų ketvirčių pardavimus.

„Pastaruosius 5 ketvirčius pardavimai neviršijo 900 butų, o kai šių metų trečiąjį ketvirtį grįžo į aukštą 2016 m. lygį – 1.194 butai per ketvirtį“, – pranešime cituojamas p. Žibūda.

Be to, sako jis, pardavimus skatino ir išaugęs NT plėtotojų aktyvumas.

„Nepaisant to, neparduotų būtų kiekis išaugo nežymiai – 3%. Stabilų pasiūlos ir paklausos balansą rodo jau trečią ketvirtį iš eilės 4.500 butų ribos neperkopiantis laisvų butų kiekis“, – sako p. Žibūda.

Plačiau: https://www.vz.lt/nekilnojamasis-turtas-statyba/2018/10/03/eikabutu-rinkoje–jau-seniai-matyti-skaiciai#ixzz5ThBvPTDn