skip to Main Content

Algirdas Igorius, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.10.06 18:42

Lyginant su praėjusiais metais, auga nekilnojamojo turto pardavimai. Kas penktas parduodamas butas dažniausiai skirtas investicijai. Nekilnojamojo turto ir ekonomikos ekspertai teigia, kad tai lemia augantys atlyginimai ir Europos Centrinio Banko (ECB) politika.

34-erių Rimos Kavalnienės šeima, kurioje du vaikai, prieš porą mėnesių įsikėlė į nuosavą namą Vilniaus priemiestyje. Gyvenimo svajonę – namą – statėsi patys, sunkiausia buvo gauti banko paskolą.

„Gauname tikrai ne minimalų atlyginimą abu su vyru, bet keliuose bankuose buvo atsisakyta iškart bendrauti, nes sakė, kad mes nesugebėsime pastatyti (namo – LRT.lt). Bet keli bankai bendravo, tikrino, domėjosi, žiūrėjo, tačiau taip pat atsisakė. Ir tik penktame banke pavyko susitarti dėl paskolos gavimo, sėkmingai įsisavinome ir pasistatėme“, – pasakoja R. Kavalnienė.

TAIP PAT SKAITYKITE

Bankai turi iš ko rinktis, kam suteikti paskolą. Registrų centro duomenimis, palyginti su praėjusių metų trimis ketvirčiais, šiemet butų ir namų pardavimų daugėjo 5 proc. Panašus augimas Vilniuje ir Kaune, o didžiausias – Klaipėdoje. 11 proc. daugiau nei pernai parduota ir individualių namų.

„Pusė sandorių tenka šeimoms, tai yra susituokusiems asmenims, pusė sandorių tenka vienišiems. Tipinė šeima būtų nuo 40 iki 59 metų su dviem vaikais. Tarp vienišų asmenų 57 proc. teko moterims ir toks tipinis pirkėjas būtų nuo 18 iki 29 metų moteris, neturinti vaikų“, – supažindina Registrų centro Duomenų atvėrimo skyriaus vadovas Paulius Rudzkis.

Vilniuje tokie butai daugiausia perkami Senamiestyje, Naujamiestyje, Žirmūnuose, Šnipiškėse, stoties rajone. Kaune – Centro ir Žaliakalnio seniūnijose, Klaipėdoje tolygiai visame mieste. Nekilnojamojo turto agentūrų atstovai teigia, kad daugėjant sandorių ir augant paklausai, auga ir kainos.

tęsinys: https://www.lrt.lt/naujienos/verslas/4/1104144/bustu-pardavimai-auga-lyg-ant-mieliu-o-kas-penktas-parduotas-butas-skirtas-investicijai